Officieel: Trabzonspor ontbindt contract van doelman Onur Kivrak


atrebo
Trabzonspor heeft het contract van zijn Turkse doelman Onur Kivrak ontbonden. Dat meldde de club vandaag via officiële kanalen.

De Turkse topclub maakte in een persbericht duidelijk dat de wegen met Onur Kivrak zijn gescheiden. Trabzonspor moet de speler 3 miljoen euro betalen(achterstallige salaris). Ruim 500.000 euro contact geld is al overgemaakt aan Onur en in de komende maanden krijgt hij de 2,5 miljoen euro in termijnen uitbetaald. De doelman is nu transfervrij en mag hij onderhandelen met andere clubs.
 
Trabzonpor, Onur Kıvrak'ın sözleşmesini karşılıklı anlaşarak feshettiğini açıkladı.
 
Bordo mavili kulüpten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;
 
"Onur Recep Kıvrak ile sözleşmemiz karşılıklı olarak sonlandırılmıştır. Kendisine geçmiş dönem alacaklarının bir kısmı ödenmiş ve geri kalan bölümü yapılandırılmış olup, oyuncunun sözleşmeden kaynaklanan gelecek dönem alacaklarına ilişkin kulübümüzden hiçbir talebi olmamıştır.
 
Onur Recep Kıvrak’a bugüne kadar kulübümüze verdiği emeklerden dolayı teşekkürlerimizi sunar, bundan sonraki yaşamında başarılar dileriz."
 
3 milyon Euro ödenecek
Bordo-mavili kulübün başkan yardımcısı Ertuğrul Doğan, alacakları nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonuna müracaat eden Onur Recep Kıvrak'ın menajeriyle İstanbul'da bir araya geldiklerini, ihtar süresinin son gününde yapılan görüşmede anlaşmaya vardıklarını bildirdi.
 
Onur Recep Kıvrak'ın ileriye dönük alacaklarından vazgeçtiği belirtildi. 
 
Bordo-mavili kulüp, 500 bin avrosu peşin olmak üzere oyuncuya 3 milyon avro ödeme gerçekleştirecek.
 
Alacakların 2,5 milyon avrosunun da yıl sonuna kadar taksitle verileceği ifade edildi. İki taraf arasındaki imzaların kısa süre içerisinde atılarak açıklama yapılacağı kaydedildi.
 
Artikel delen met vrienden:


Dit nieuwsartikel kan gebaseerd zijn op bronnen uit de Turkse media waarvan niet kan worden bepaald of ze de werkelijkheid vertonen. Turksvoetbal.net wil u het nieuwtje echter niet onthouden. Lees en discussieer het nieuws met plezier, maar neem het niet al te serieus (Tenzij er officiële bronnen zijn vermeld).
Je moet ingelogd zijn om voor deze artikel te kunnen reageren. Wanneer je nog geen account hebt kun je je gratis registreren.
Registreren
Inloggen